Diamic Coruia si Magura Coas si-au disputat “Cupa Primaverii” la oina in sala

In organizarea DJST Maramures, duminica 7 aprilie, in sala de sport din Coltau, s-a desfasurat “Cupa Primaverii” la oina in sala, competitie rezervata seniorilor. Au participat echipele Dinamic Coruia si Magura Coas, care au jucat dupa sistemul tur-retur.

oinaIn primul meci, Magura a reusit sa se impuna la limita cu 6-5, gratie unui joc foarte bine organizat si condus de catre antrenorul-jucator Cristi Moje.
In partida adoua, Dinamic s-a aflat la bataie in prima repriza si a reusit sa obtina din baston 4 puncte, lucru destul de greu deoarece sala are un plafon foarte coborat. Cristi Moje (Magura Coas) a reusit cateva lovituri spectaculoase, pe fondul neatentiei celor de la Dinamic si scorul la pauza, a fost 6-4 pentru echipa sa. In repriza a doua, Magura s-a aflat la bataie, dar loviturile au atins plafonul salii si nu au fost punctate. In schimb, Dinamic a reusit lovitura dupa lovitura si a castigat meciul cu scorul de 14-6.
Arbitrii competitiei au fost Calin Moje si Rat Alex.