Crosul Vaserul 2016 (GALERIE FOTO)

Crosul VASERUL, competiție ajunsă la ediția a 3-a, s-a desfășurat sâmbătă 16 iulie. La startul cursei, programat în orașul Vișeu de Sus, s-au adunat peste 300 de participanți care au parcurs un traseu lung de 9,3 km. Crosul Vaserul a fost organizat de Primăria Vișeu de Sus, Consiliul Local şi Centrul Cultural-Social Vișeu de Sus, Asociația Vasile Tomoiagă și a avut printre parteneri Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Maramureș.

User comments

DJST Maramureș a fost pentru al treilea an consecutiv alături de Crosul Vaserului. Instituția a fost reprezentată la această cursă de directorul executiv Corneliu Săvoiu, consilierul Vasile Jurcău și președintele AJSPT Maramureș Aurelia Filip Hendrea, care s-au întâlnit cu această ocazie cu reprezentanți ai structurilor sportive din zonă.